Zalety ogrodzenia elektrycznego dla psa

pastuchy elektryczne

Elektryczne ogrodzenie dla psa jest sporną metodą wyznaczania wybiegu, lecz wbrew pozorom całkowicie bezpieczną. Pastuch nie powoduje silnego porażenia prądem, a wyłącznie krótki, powodujący dyskomfort impuls. Jakie korzyści można czerpać ze stosowania elektrycznego ogrodzenia dla psa?

Zapobieganie ucieczkom pupila

Jak wiadomo, wiele psów, zwłaszcza tych niekastrowanych urządza sobie nielegalne eskapady, kiedy tylko właściciel zniknie z pola widzenia. Dla czworonogów często nie ma ogrodzenia nie do przebycia i potrafią wspinać się nawet na kilkumetrową siatkę. Pastuch elektryczny dla psa skutecznie odstrasza zwierzę od ogrodzenia, uniemożliwiając mu przedostanie się na drugą stronę. Należy jednak pamiętać by albo rozwinąć go również tuż na ziemią, albo wzmocnić ogrodzenie porządnej jakości murkiem, gdyż pies może się podkopywać.

Zabezpieczenie roślin

Wiele psów lubi rozkopywać miękką ziemię wokół roślin oraz podgryzać młode krzewy. Za pomocą elektrycznego ogrodzenia można wyznaczyć dla psa teren pozbawiony kwiatów i cennych dla nas drzew oraz krzewów. Dzięki temu pupil będzie mógł korzystać z ogródka, bez konieczności stałego nadzoru i obawy o rośliny. Jest to również dobry sposób, kiedy zwierzę ma w zwyczaju znaczyć teren moczem.

Ogród pod kontrolą – bezpieczeństwo psa

Pastuch dla psa jest również sposobem na zapewnienie mu bezpieczeństwa. Elektryczne ogrodzenie nie tylko zapobiega wydostaniu się psa na zewnątrz, ale również uniemożliwia innym zwierzętom przejście na nasz teren. Dzikie zwierzęta oraz wolnożyjące koty mogą być nosicielami niebezpiecznych chorób, przed którymi powinniśmy chronić nasze pupile. Ponadto, to również doskonałe zabezpieczenie, kiedy posiadamy niekastrowaną suczkę. Warto jednak pamiętać, że w okresie cieczki często ogrodzenie elektryczne może nie stanowić odpowiedniej bariery, dlatego mimo wszystko trzeba co jakiś czas doglądać zwierzęcia.