W jaki sposób działa fotopułapka?

nowoczesna fotopułapka dla zwierząt

Fotopułapka jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w przypadku obserwacji różnego rodzaju zwierząt w ich środowisku naturalnym. Z tego też względu jest ona często umieszczana w lasach, a także używają jej myśliwi do obserwacji zwierzyny. Sprzęt ten jednak może się też sprawdzić w warunkach domowych, jeśli chcielibyśmy wyśledzić szkodnika, który powoduje w naszej piwnicy zniszczenia lub który zakrada się do naszego garażu. Urządzenie to nie jest drogie, a jednocześnie jest bardzo proste w obsłudze.

Działanie fotopułapki

Fotopułapka to nic innego, jak kamera połączona ze specjalnym czujnikiem ruchu. W momencie, kiedy czujnik ruchu coś zarejestruje – rozpoczyna się nagrywanie filmiku o określonej długości lub też wykonywane jest zdjęcie. Fotopułapka posiada obudowę w kolorach maskujących, a przez to doskonale zlewa się z otoczeniem i nie jest dla zwierząt widoczna. Urządzenie to jest niewielkich rozmiarów, natomiast jego funkcjonalność jest bardzo wysoka.

Zalety fotopułapki powodujące, że warto się na nią zdecydować

Dzięki takiemu gadżetowi nie trzeba już spędzać wielu długich godzin na obserwacjach. Sprzęt sprawdzi się zarówno na zewnątrz – ze względu na swoją odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne – jak i wewnątrz do śledzenia zwierząt domowych, drobnych gryzoni. Jego olbrzymią zaletą jest sam czujnik ruchu – dzięki niemu kamera nie musi nagrywać cały czas, a jedynie włącza się wtedy, kiedy faktycznie się przed nią coś poruszy. Niektóre modele fotopułapek posiadają zasięg czujnika ruchu do 20 metrów, co stwarza naprawdę bardzo duże możliwości. Sprzęt ten będzie też odpowiedni w sytuacji, kiedy chcemy dokonać obserwacji zwierząt, ale boimy się, że nasza obecność zostanie przez nie odkryta, a tym samym zostaną spłoszone. W takim przypadku zastosowanie fotopułapki jest najlepszym rozwiązaniem.