Psie instynkty

idealne psie legowisko

Jak każde zwierze tak i pies przepełniony jest różnego rodzaju instynktami, które wytwarzane w nim przez tysiące lat ewolucji nie zanikną po kilku miesiącach życia pod jednym dachem z człowiekiem. Jednym z takim instynktów jest ogromna potrzeba posiadania w domu swojego miejsca. Obszaru, który jest tylko jego i nikt inny nie ma do niego wstępu. Takim miejscem jest zwykle psie legowisko.

Jakie są legowiska?

Na rynku znajdziemy ogromną liczbę różnego rodzaju modeli i typów psich legowisk. Zdecydowanie najpopularniejsze to legowisku w stylu sofy oraz domku. To, które wybrać dla posiadanego psa powinno być w pełni uzależnione od jego charakteru. Nigdy od kaprysu właściciela. To zwierzak będzie żył i większość czasu w ciągu dnia spędzał w swoim legowisku, a nie właściciel.

Jak wybrać legowisko?

psi domek z materiałuPodstawowym kryterium wyboru jest określenie konkretnego rodzaju, biorąc pod uwagę charakter psiaka. Jeśli w ciągu dnia lubi on otwarte przestrzenie i dużą uwagę przywiązuje do stałego omiatania wzrokiem wszystkich członków swojego stada, zdecydowanie lepszym wyborem będzie legowisku w stylu sofy. Jeśli jednak wykazuje on potrzebę bycia w ukryciu np. poprzez częste wchodzenie pod stół lub uwielbiania wylegiwania się pod łóżkiem, znaczy to, że pies czuje się bezpiecznie, gdy jest schowany i ma coś nad głową. W takim wypadku domek dla psa – (www.obroza-elektryczna.pl/domki-dla-psow/) będzie dla niego idealnym legowiskiem.

Wiedząc już jakie legowisko preferuje nasz zwierzak możemy przejść do pozostałych aspektów wyboru. Wśród najważniejszych wymienić można odpowiedni rozmiar legowiska, materiał z jakiego został wykonany i co za tym idzie jego wytrzymałość. O ile rozmiar ma znaczenie kluczowe w obu modelach, to materiał wykonania ma zdecydowanie większe znaczenie w przypadku domku dla psa. Z tego powodu, że przy źle dobranych materiałach będzie on się znacznie nagrzewał w lecie oraz w przypadku zabrudzenia będzie bardzo trudny do wyczyszczenia.