Najlepsza mata do spania dla psa

komfortowa mata do kupienia w dobrej cenie

Na rynku znajdziemy wiele równych rodzajów mat do spania dla naszych zwierzaków. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego też warto zastanowić się, jakiego rodzaju podkłady lubi nasz pies. Nie każda, bowiem sprawdzi się dla każdego pieska.

Jak jest najlepsza mata dla psa do spania?

Podkład może być typowy, przypominający grubością kocyk albo znacznie grubsza, która zwykle stosuje się na podłogach. Znaczenie podczas wyboru tej najlepszej ma długości i ilość sierści pieska. Jeżeli mata ma być przeznaczona dla psa o krótkiej sierści, wówczas warto wybrać taki model, który będzie wykonany z ciepłej i miękkiej tkaniny, Najlepiej sprawdzi się polar, ponieważ dzięki niemu naszemu psu będzie ciepło.

Grzejąca mata

Mata grzejąca jest zdecydowanie bardziej ciepła od standardowych podkładów, dlatego też doskonale sprawdzi się ona zimą oraz jesienią. Tego typu maty są bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w domach, w których jest zwykle chłodno. Maty grzewcze działają na podobnej zasadzie jak koc elektryczny (wykorzystują do działania energię elektryczną). Jeżeli chcemy ogrzać naszego pupila wystarczyć ja włączyć i wyłączyć, kiedy uznamy, że ogrzewania już wystarczy. Tego typu mata dla psa jest bardzo bezpieczna, więc nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego psa. Mata gorzejąca jest bardzo popularna w przypadku potrzeby dogrzewania szczeniąt czy u zwierząt mających problemy ze stawami bądź takich, które przeszły zabiegi operacyjne. Wybierając najlepszą matę ogrzewającą, szukajmy takich, które nagrzewają się do maksymalnej temperatury na poziomie 40-45 stopni Celsjusza. Jej wielkość powinna być uzależniona od wielkości zwierzaka. Pamiętajmy, że pies musi się na niej swobodnie mieścić. Warto więc przed zakupem dokładnie zmierzyć naszego czworonoga, by dopasować matę do jego wielkości (z niewielkim zapasem).