Klatki dla psów – jak przyzwyczaić do nich czworonożnych przyjaciół?

idealna klatka transportowa do przewożenia psa

Psy nie mają zwykle żadnych obiekcji do przebywania w klatkach, które traktują jako pewnego rodzaju schowka. Wystarczy umieścić w klatce legowisko, coś do gryzienia i miskę z poidłem, a pupil będzie traktował je jako swoje miejsce do przebywania na co dzień. Oczywiście z początku pies może nie wiedzieć, do czego ma służyć taka konstrukcja składająca się z prętów, dlatego też trzeba mu wówczas mu to pokazać. Jak zatem nauczyć pupila tego, aby korzystał on z klatki dla psów?

Jak przyzwyczaić do nich czworonożnych przyjaciół?

W przypadku szczeniaka zakup klatki jest jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli nie chce się mieć poniszczonych mebli, pogryzionych akcesoriów czy też poprzegryzanych kabli. Okazuje się ona być niezastąpiona także podczas podróży, gdyż pełni funkcję transportera. Jeśli zatem właścicielowi zależy na bezpieczeństwie i komforcie swojego pupila, to jak najbardziej warto wyposażyć się w nią. Pojawia się jednak pytanie, jak przyzwyczaić do niej swojego czworonoga? Bardzo ważne jest to, aby klatka kojarzyła się psu z czymś przyjemnym, a nie z karą. Z całą pewnością nie należy traktować klatki jako coś, co ma służyć do ukarania go za nieposłuszeństwo czy też za zniszczenie czegoś.

Po przyniesieniu jej do domu, należy ustawić ja w jakimś zacisznym miejscu i przykryć przewiewnym kocem, aby sprawiała wrażenie nory. Potem należy zachęcić psa do wejścia do otwartej klatki, wrzucając do niej jego ulubione smakołyki. Gdy czworonóg wejdzie do niej, należy go pochwalić. Można do niej wrzucić także jakieś gryzaki. Ważne jest to, aby przywiązać je, co uniemożliwi psu wyniesienie ich. Potem można podawać psu pożywienie. Jeśli pupil zacznie już bezproblemowo wchodzić i wychodzić oraz będzie lubił w niej przebywać, to można przejść do następnego kroku – zamknięcia drzwiczek i odejścia na jakiś czas od niej.