Jakie szelki dla szczeniąt?

szelki dla psa

Producenci mają w swojej ofercie nie tylko szelki dla dorosłych psów, ale również specjalne szelki typu guard, które zaprojektowane zostały głównie z myślą o szczeniakach. Szelki dla małych piesków są nieco bardziej zabudowane i co najważniejsze wykonane są z bardziej miękkiego materiału.

Co warto wiedzieć o szelkach dla szczeniaków?

szelki dla psa

Małe szczeniaki są bardzo ciekawe świata i skore do zabawy, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne szelki dla psa z obroza elektryczna. W wielu sytuacjach, aby uniknąć groźnej sytuacji trzeba mocno i gwałtownie przytrzymać smycz. Dzięki profesjonalnym szczęką nie ma nawet najmniejszego ryzyka, że szczeniakowi stanie się jakaś krzywda.

Szelki bezuciskowe

Nowością na rynku są szelki bezuciskowe, które nie posiadają pasów, a ich cała konstrukcja opiera się na specjalnie wyprofilowanych siateczkach. Producenci stawiają na takie materiały, które doskonale dopasowują się do kształtu szczeniaka, dzięki czemu można uzyskać optymalne rozłożenie ciężaru podczas spaceru. Bezuciskowe szelki dla psa są lżejsze i bardziej miękkie od tradycyjnych odpowiedników. Sporym atutem jest również to, że ich zakładanie jest bardzo proste, dzięki czemu każdy szczeniak może skorzystać z ich dobrodziejstwa. Szelki bezuciskowe nie krępują ruchów i co najważniejsze zapewniają szczeniakowi olbrzymi komfort. Wysokiej jakości szelki bezuciskowe można kupić już od 35 zł. Jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.