Jakie marki karmy dla psów wybierać, aby zapewnić pupilowi długie życie?

Szeroka gama różnych rodzajów karm dla psów rodzi pytanie – co wybrać, aby zwierzę mogło żyć długo w dobrym zdrowiu? Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Nie wszystkie karmy dla psów są rekomendowane przez weterynarzy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że posiadają one niezbilansowane składy, a tym samym mogą nie dostarczać zwierzęciu wszystkich najważniejszych dla niego składników odżywczych.

Na co warto więc zwrócić uwagę wtedy, gdy chcemy zakupić odpowiednią karmę dla swojego pupila?

Dobra karma dla psa – czyli jaka?

Dobra karma przeznaczona dla psa to taka, która będzie dopasowana specjalnie do pupila. Warto zatem pamiętać o tym, że nie ma jednej, idealnej karmy dla każdego zwierzęcia. Są jednak takie czynniki, które mogą od razu powiedzieć nam, czy mamy do czynienia z dobrej jakości karmą.

Dzisiaj marki karmy dla psów posiadają w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które przeznaczone są dla psów różnych ras, w różnym wieku, a także o różnym stanie zdrowia.

Głównym czynnikiem, na którym należy zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psów, jest jej skład. Tutaj na szczególną uwagę zasługują premium karmy, czyli te, które zawierają lepsze składy niż karmy standardowe.

Najważniejszy dobry skład karmy

Marki karm dla psów premium bazują na składnikach dopasowanych do naturalnej diety psa. Posiadają:

• właściwe proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów,
• dodatek ważnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Droga, chociaż najlepsza karma super premium będzie zawierała duże ilości mięsa, a także niską zwartość węglowodanów, w tym w szczególności tych zawartych w zbożu. Karmy super premium to karmy bezzbożowe, czyli niezawierające zbóż.

Podsumowując, najlepszym wyborem będzie premium karma, która będzie posiadała zbilansowany skład i będzie odpowiadała potrzebom zwierzęcia!