Jakie cechy powinno mieć dobre legowisko dla psa?

legowisko dla psa

Każdy pies powinien mieć swoje legowisko. Dzięki temu będzie miał zapewnione miejsce do odpoczynku, w którym nie będą mu przeszkadzać domownicy. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnych modeli i wariantów, jednak niestety nie każde legowisko dla psa spełnia wszystkie wymagania, które powinny być zrealizowane. Dlatego podpowiadamy, na jakie cechy warto zwracać uwagę, wybierając miejsce do odpoczynku dla naszego pupila.

Jakość wykonania

Prawdopodobnie chcesz, aby legowisko posłużyło pieskowi przez długi czas. Koniecznie sprawdź więc, z jakiego materiału zostało wykonane i czy jest on odpowiednio wytrzymały. Wewnątrz materiał powinien być miękki, aby naszemu czworonożnemu przyjacielowi było wygodnie. Z zewnątrz legowisko może posiadać dodatkowe obicie z tapicerki.

Wielkość ma znaczenie

legowisko dla psa

Kup takie legowisko, aby piesek bez problemu się w nim zmieścił. Jeśli posiadasz dorastającego szczeniaka, uwzględnij lekki zapas, aby legowisko nie okazało się zbyt szybko za małe. Kształt legowiska dla psa powinien być taki, aby mógł on się wygodnie położyć.

Hipoalergiczność

Niektóre czworonogi posiadają alergie. W takim wypadku dobrze wybierać legowiska np. z silikonem, który nie uczula. Pamiętaj – zdrowie twojego pupila to zdecydowanie priorytetowa kwestia.

Mamy nadzieję, że ta krótka lista pozwoli wam wybrać dobre legowisko dla swojego pieska, w którym będzie mu wygodnie i będzie czuł się bezpiecznie.