Jak zadbać o odpowiednią temperaturę w budzie dla psa?


Jednym z największych problemów związanych z kupnem budy dla psa jest zapewnienie w niej zwierzakowi odpowiedniego ciepła. Często bowiem dochodzi do sytuacji, gdy pies zwyczajnie marznie w zimie lub z drugiej strony przegrzewa się w lecie. Jak zachować w tym zakresie dobrą równowagę?

Ocieplenie budy

Kluczową sprawą związaną z zapewnieniem właściwej temperatury w budzie dla psa jest obecne w niej ocieplenie. Często nie ma go w ogóle lub też jest zbyt grube i w lecie powoduje ogromny dyskomfort u psa.
Przede wszystkim w tym punkcie warto unikać bud wykonanych z plastiku, ponieważ są one zwyczajnie niebezpieczne. Najlepszym materiałem jest drewno, które dodatkowo wyłożone zostanie styropianem lub wełną mineralną. Dobrym pomysłem jest także kupienie budy z kurtyną wykonaną z PCV.

Ustawienie budy

Wiele osób nie docenia tego, jak ogromne znaczenie dla odpowiedniej temperatury wewnątrz budy ma sposób ustawienia jej w ogrodzie. Oczywiście podstawą jest to, aby buda nie stała bezpośrednio na słońcu, lecz w zacienionym miejscu. Co również bardzo ważne, niezwykle istotne jest to, aby nie stała ona bezpośrednio na ziemi. Prowadzić to będzie do wnikania do wnętrza budy zimna od gleby, a także i wilgoci. Szybko doprowadzi to do powstawania w jej wnętrzu pleśni. Z tego powodu poleca się kupienie takiego modelu, który będzie stał na choćby i kilkucentymetrowych nóżkach. Gdyby to nie było możliwe, poleca się postawienie budy nawet i na cegłach, aby odizolować ją od gleby. Oczywiście dobrym pomysłem jest także umieszczenie w budzie materaca lub choćby i poduszki.