Jak wybrać torbę dla małego psa?

idealna psia torba

Właściciele małych piesków często mają problem z tym, aby wybrać odpowiednią torbę. Wbrew pozorom wybranie nosidła nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Wiele osób kieruje się głównie niską ceną. Mogłoby się wydawać, że pieska o niewielkiej wadze „utrzyma” każda torba transportowa. Nic bardziej mylnego. Jaka powinna być idealna torba dla psa małej rasy? Poniżej zamieszczono praktyczne wskazówki.

Certyfikowany materiał

Wysokiej jakości torba dla psa musi być wykonana z certyfikowanych tworzyw. Bardzo ważne jest to, aby były one solidne i odporne na uszkodzenia. Pies małej rasy waży niewiele, jednak często drapie on lub gryzie swój transportem. Słabe materiały tracą zwykle swoją pierwotną formę już po pierwszym użyciu. Taki zakup to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Podczas wyboru torby dla psa trzeba również zwrócić uwagę na to, aby materiał zapewniał optymalną cyrkulacje powietrza. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia naszego zwierzęcia. Tworzywa, które nie przepuszczają powietrza mogą być dla psa prawdziwym utrapieniem, szczególnie, jeśli torba będzie użytkowana podczas wysokich temperatur.

Oczywiście transportem dla psa powinien niezawodnie posłużyć przez wiele sezonów. Podczas zakupu trzeba więc sprawdzić nie tylko materiał torby, ale również wszystkich innych elementów np.uchwytów.

Sposób czyszczenia

Utrzymanie torby dla psa w czystości jest nie lada wyzwaniem. Niejedna osoba zapomina o tym, że transporter musi być nie tylko funkcjonalny i atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również prosty i szybki w czyszczeniu. Ciężko wyobrazić sobie pranie torby po każdym użyciu. Sporym ułatwieniem jest więc wyjmowane dno, które można błyskawicznie oczyścić zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Ciekawym elementem są również malutkie nóżki, na których można postawić torbę, gdy podłoże jest mokre.