Jak ochronić psa przed kleszczami?

obroża przeciw kleszczom

Pies, najlepszy przyjaciel człowieka, zawierzył mu swoje życie i oddał się mu niejako w niewolę. Natomiast człowiek w pełni przyjmując ten dar, zobowiązał się opiekować psem a co za tym idzie leczyć go, karmić i poprzez profilaktykę chronić go przed różnego rodzaju chorobami.

Jak ochronić przed kleszczem?

Pies jest zwierzęciem narażonym na kleszcze. Poprzez zaniedbanie lub zbyt późne odkrycie kleszcza na skórze psa, można przyczynić się do spowodowania niezwykle groźnej choroby jaka jest babeszjoza. Przeciw kleszczom trzeba zapobiegać, sposobów jest kilka i wszystkie one powodują, że kleszcze będą omijać naszego pupila.

Psikanie

Popularne jest psikanie skóry psa, na karku, specjalnymi preparatami. Psikany roztwór przedostaje się do krwi zwierzęcia, która nie jest już atrakcyjna dla kleszcza. Tego rodzaju zabezpieczenie dobre jest na kilka miesięcy i dostępne w gabinetach weterynaryjnych.

Specjalna obroża

Obroża przeciw kleszczom to alternatywa dla różnego rodzaju preparatów, można je kupić w sklepie Obroża-Elektryczna. Wielu właścicieli psów decyduje się na tego rodzaju zabezpieczenie przed kleszczami. Zakładając psu obrożę przeciwko kleszczom, zyskujemy pewność, że zabezpieczamy naszego pupila na około 2-4 miesiące. Wydzielający się zapach z obroży odstrasza kleszcze, co powoduje, że nie przyczepiają się one do tak zabezpieczonego psa. Obroża daje dość dobrą gwarancję, na rynku jest ich kilka rodzai ale ogólne ich działanie jest takie samo. Skutecznie odstraszają kleszcze.