Jak bezpiecznie odstraszać psa?

odstraszacz psów

Każdy, kto choć raz miał nieprzyjemność stanąć w sytuacji zagrożenia ze strony psa, nie będzie już patrzył na te zwierzęta w taki sam sposób co przedtem. Nagle z najlepszego przyjaciela psy zamieniają się w jedne z najbardziej nieprzyjemnych i przerażających istot, które można spotkać nawet w środku miasta. Z drugiej jednak strony to nadal tylko psy, czyli niewinne stworzenia, więc chęć krzywdzenia ich, nawet w obronie własnej jest na bardzo niskim poziomie.

Obrona zbyt intensywna

Właśnie z tego powodu mało kto decyduje się na wybranie odstraszacza psów w formie gazu. Co prawda jest to rozwiązanie stosunkowo dobre, które charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, jednak z co najmniej dwóch powodów mało kto chce je stosować.
Przede wszystkim taki odstraszacz psów należy rozpylić ze stosunkowo małej odległości od psa. Powoduje to trudność w postaci strachu i jakby nie patrzeć empatii dla tego psa.

odstraszacz psów

Bezpieczne odstraszanie

Właśnie z tego powodu bardzo dużą popularnością cieszą się odstraszacze akustyczne, które swoją zasadę działania opierają na emitowanych w eter dźwiękach o bardzo niskiej częstotliwości.
Celem takiego odstraszacza jest niedopuszczenie do konfrontacji człowieka z psem. Pies, słysząc z bardzo dużej odległości taki odstraszacz, nawet nie będzie wykazywał chęci zbliżania się do niego, co spowoduje bardzo niskie prawdopodobieństwo wejścia sobie w drogę psa z osobą noszącą taki odstraszacz.