Czym nakarmić kota by był szczęśliwy?

Zdrowie i szczęście kociego pupila leży w interesie każdego właściciela kota. Kot najedzony to kot szczęśliwy, kot nakarmiony dobrą i odpowiednią karmą to kot zdrowy. Mokra i sucha karma dla kota to najbardziej optymalne i zdrowe wyżywienie.

Odpowiedni skład

sucha karma dla kota

Najlepsze suche karmy dla kota to takie, które w swoim składzie mają powyżej 25% mięsa, nie żadnej mączki zmielonej ale prawdziwego suszonego lub świeżego mięsa. Każda kocia karma powinna zawierać taurynę, która jest bardzo potrzebna do właściwego bytowania kota. Sucha karma dla kociąt powinna mieć znacznie więcej procent białka oraz dużo witamin potrzebnych do wzrostu. Dobrze jest gdy w karmie dla kota jest jakikolwiek procent mięsa rybnego. Ryby zawierają bardzo dużo kwasów Omega 3, które doskonale wpływają na cały organizm kota. Wybór karm dla kota na rynku jest ogromny, ale najważniejsze jest wybrać suchą karmę dla kota jak najlepszą.

Na co zwracać uwagę?

Chcąc kupić najlepszą suchą karmę dla kota należy bardzo szczegółowo przeczytać na etykiecie danej karmy:
a. skład karmy, czyli ile mięsa jest w mięsie i jakie ono jest,
b. analityczny skład karmy czyli pełną informację o zawartości białka, tłuszczy, popiołu. fosforu czy wapnia.

Ważne też jest w jakim wieku jest nasz kot i czy jest on zdrowy czy przewlekle choruje na jakąś chorobę. Dla każdego kota może być odpowiedni inny rodzaj karmy.

Triki producentów

Na rynku jest wiele rodzai karm przeróżnych producentów. Konkurencja jest tak ogromna, że producenci czasami opisując skład danej karmy stosują różnego rodzaju triki, jak;

  • rozpisywanie rodzai zbóż zawartych w karmie,
  • nie określanie szczegółowo składu mięsa,
  • wprowadzanie do karmy sztucznych konserwantów czy różnego rodzaju aromatów.

Toteż wybierając odpowiednią karmę dla swojego kota powinniśmy wykazać się czujnością, czytać etykiety i obserwować jak po danej karmie zachowuje się nasz pupil.